Den s antikou

V pondělí a ve středu 3. a 5. června 2024 čekalo na žáky 7. a 6. třídy příjemné překvapení v podobě úplně jiné výuky mimo školní lavice. Vypravili se do Galerie antického umění v Hostinném, kde na ně čekal zábavně-vzdělávací program věnovaný antické kultuře, který si pro ně připravili místní pracovníci ve spolupráci se studenty oboru dějepis na Pedagogické fakultě UHK. Program seznámil žáky zábavnou formou s životem a uměním v době antiky. Čekalo je 6 stanovišť, na kterých si mohli leccos vyzkoušet a zažít na vlastní kůži (vzdělanost, odívání, výroba keramiky, sportování, válečnictví a Hadrianův val). Každý dostal pracovní list, který si průběžně doplňoval už během jednotlivých aktivit. Každý si našel něco, co ho bavilo. Bylo to příjemně strávené dopoledne plné zajímavých informací a her.

Mgr. Lucie Švábová