Česká rada dětí a mládeže spustila projekt Darujeme kroužky dětem, s cílem pomáhat rodinám ve finanční tísni s úhradou nákladů na volnočasové aktivity. Rodiče mohou získat podporu až 2 tis. Kč. Pomoc je určena i ukrajinským rodinám.
Připojuji link s podrobnými informacemi o podmínkách podpory:
Podmínky – Darujeme kroužky dětem (darujemekrouzky.cz)
Kdo může žádat o příspěvek na volnočasové aktivity?
- Rodiny s dětmi ve věku 3–18 let z celé ČR, které se nacházejí v tíživé finanční situaci a pobírají dávku „přídavek na dítě“. Nově podporujeme také rodiny, které pobírají příspěvek na péči, odměnu pěstouna, nebo příspěvek při pěstounské péči.
-
- Při žádosti o příspěvek doloží české rodiny v online systému Aktivní město dokument (v elektronickém formátu) „OZNÁMENÍ O PŘIZNÁNÍ DÁVKY“, nebo „OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ VÝŠE DÁVKY“, případně jiný obdobný dokument potvrzující přiznání dávky/příspěvku/odměny, vydaným Úřadem práce ČR.
- Rodiny ukrajinských uprchlíků s dětmi ve věku 3–18 let, které pobývají v ČR na základě „Víza za účelem strpění“ či „Víza za účelem dočasné ochrany“ a jejich příjem nepřevyšuje 3,4násobek životního minima.
-
- Při žádosti o příspěvek doloží ukrajinské rodiny v online systému Aktivní město dokument prokazující udělení mezinárodní ochrany formou azylu dítěti, na které je žádán příspěvek, a to vízem
Informace o preventivních programech ve 3. až 9. třídě:
Dopis pro rodiče 1.stupeň,
Dopis pro rodiče 2.stupeň
Žádost o uvolnění žáka ze školy
žádost o přijetí do 1.třídy
Žádost o přijetí k povinné školní docházce – do 1. třídy
žádost o přestup žáka
Žádost o odklad povinné školní docházky
Čeká vaše dítě první třída? Přečtěte si pár rad, jak si nástup do školy usnadnit
Některé dítě se nemůže dočkat, někomu se moc nechce a některé děti se možná i bojí. Je to velká změna nejen pro samotné dítě, které bude muset být více samostatné, ale samozřejmě se změní i režim celé rodiny.
Slovem „výchova“ se rozumí cílevědomá systematická péče o zdárný duševní a tělesný vývoj mladého člověka (dítěte). Pod slovem „liberální“ najdete význam svobodomyslný či velkorysý. Spojíme-li tato dvě slůvka významově, může nám vzniknout zajímavé sousloví „svobodomyslná výchova“ či „velkorysá péče“. Zní to téměř vznešeně. Co se za tím skrývá?
Zabiják dětské inteligence ve třech stupních – chytrý telefon
V dnešní době děti dostávají tablety a tzv. „chytré telefony“ v čím dál mladším věku. Čím dál tím dříve mají profily na sociálních sítích. Co tento jev přináší a co naopak odnáší? Proces má dle výzkumů tři stupně.
Přestože děti riziko netolismu znají, nebrání se mu
Netolismus neboli chorobná závislost na tzv. virtuálních drogách ohrožuje většinu dnešních dětí. Přestože děti i rodiče o tomto problému vědí, podceňují jeho závažnost. Což potvrdil i výzkum brněnské společnosti Podané ruce. Podle něj děti tráví u počítače až šestkrát více volného času než jejich rodiče, přičemž o tom jejich rodiče nemají mnohdy ani ponětí.
- Skutečně zdravá škola – Už více jak 56 000 dětí díky nám jí ve škole zdravěji
- Jak ohlídat děti na Internetu?
- www.zelenymedved.cz
Prostřednictvím on-line dotazníku zde rodiče získají informace o tom, jestli má jejich dítě základní povědomí, jak se chovat na síti. Ke každému bodu jim navíc odborníci poskytnou tipy, jak děti upozornit na nástrahy internetu. Také si mohou stáhnout digitální verzi knížky Kasper, Sky a zelený medvěd od dánské spisovatelky Marlies Slegersové (vhodná pro děti) - https://www.budsafeonline.cz/pro-rodice
- Sexting i schůzky s neznámými lidmi. Děti se na internetu vystavují rizikům stále častěji
- Nenech to být (krajský projekt věnovaný prevenci)
- U 40 procent českých dětí bylo zjištěno vadné držení těla
- Projekt E-Bezpečí – Úloha primární prevence aneb Jak informovat o rizikových jevech spojených s internetem