Jarní výlety

V úterý 16.4. se naše družina vypravila do Železničního muzea v Jaroměři. Kde si děti prohlédly starodávné typy lokomotiv. Po té jsme pokračovali do Hradce Králové do zábavného centra Tonga. Zde se děti doslova,, vyřádily“ na různých klouzačkách, prolízačkách a jiných zábavných atrakcích.

4.června jsme navštívili Babiččino údolí v Ratibořicích. Nejprve jsme zavítali na místní zámek, kterým nás provedla paní klíčnice a pan správce Leopold. Setkali jsme se s paní kněžnou a slečnou Hortensií. Procházkou jsme došli na Staré bělidlo. Zde nás čekala babička s Barunkou a Adélkou a vyprávěla zajímavé příběhy. Na konec jsme se podívali do mlýna. Přivítali nás pantáta mlynář se svojí panimámou. Zde jsme shlédli pásmo lidových písní a tancŭ. Nechyběl ani tradiční nákup suvenýrů. Oba výlety se vydařily a my si je moc užili.(Fotodokumentaci najdete v naší galerii).

Na první týden o prázdninách plánujeme tradiční družinový tábor.Děti dostanou písemnou nabídku.