Beseda s Michalem Vieweghem

Úterní dopolední vyučování bylo pro 7. a 8. třídu tentokrát velmi výjimečné. Jeli jsme totiž do Vrchlabí na besedu a autorské čtení s Michalem Vieweghem, jedním z nejznámějších českých spisovatelů současnosti. S potěšením jsme zjistili, že je to sympatický a zábavný člověk a čas strávený s ním nám až příliš rychle utekl. Z rozhovoru jsme se o něm dozvěděli spoustu zajímavých věcí, jak z osobního, tak profesního života. A kdo chtěl, mohl se ještě doptat na to, co ho zajímalo, pan Viewegh na všechny dotazy s ochotou odpovídal. Taky přečetl několik ukázek z jedné ze svých povídkových knih. To se dětem velmi líbilo, protože to byly povídky humoristické.

Skvělým bonusem bylo, že naše škola získala za odměnu podepsanou knížku Báječná léta pod psa, z čehož byli všichni nadšeni, včetně mě. Na závěr se mohl každý s panem Vieweghem vyfotit, případně si nechat podepsat knížku. Bylo to velmi zajímavé dopoledne. Tak trochu jiné učení J

Mgr. Lucie Švábová