Východní Afrika – kolébka lidstva

Zamýšleli jste se někdy nad tím, kolik vody denně spotřebujeme? Jak se žije bez vymožeností moderní civilizace? Jak probíhá školní výuka v odlehlých částech světa? Co všechno vlastně víme o naší planetě?

Na tyto a další otázky mohli žáci 6.- 8. třídy naší školy dostat odpověď v dalším programu unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země. Už název letošní projekce Východní Afrika-kolébka lidstva napovídá, kam jsme se letos podívali. Připomněli jsme si vznik naší planety Země, její stavbu a prvopočátky života. Poznali jsme tajuplné domorodé kmeny, obdivovali lávové jezero, pozorovali jsme zvířata ve volné přírodě a hlavně se zamýšleli nad chudobou místních lidí. Východní Afrika totiž patří k těm nejchudším oblastem na světě, kde chybí téměř vše, co my považujeme za samozřejmost. Například obyčejná voda!

Mgr. Miroslava Šilarová