Klicperovo divadlo

Ve středu 17. ledna 2024 jsme opět zavítali do hradeckého divadla za dalším kulturním zážitkem. Tentokrát nás čekala divadelní hra Její pastorkyňa, jejíž autorkou je Gabriela Preissová. Tento příběh ale možná více proslavil Leoš Janáček svým operním zpracováním. Je to realistické drama, v mnohém však stále aktuální. Komplikované vztahy, vina, trest, výčitky svědomí, pomluvy a předsudky. Pavla Tomicová byla ve své roli Kostelničky skvělá, až děsivě skvělá. Přestože to bylo drama, vážné téma, děti ani nedutaly a vše sledovaly. Potom jsme si ještě o všem povídali, nějaké věci a souvislosti si vysvětlili, aby to pro všechny bylo srozumitelné a jasné.

Ve Futuru si také každý našel svoje rozptýlení, koupil si něco dobrého na zub nebo něco pro radost. Byl to moc fajnový den, určitě podnikneme další.

Lucie Švábová