Vánoční výlet

V pátek 8.12. jsme se vypravili do Světlé nad Sázavou na Vysočině. Přivítal nás vánočně vyzdobený zámek, kde jsme nejprve navštívili výstavu vánočních stromků, které byly nádherně vyzdobené. Paní průvodkyně nás seznámila se starodávnými zvyky a tradicemi. Děti si se zájmem prohlédly i krásně vyzdobené věnce, starodávné hračky a samozřejmě i zařízení zámku.

V další části zámku nás čekala výstava replik korunovačních klenotů. Děti byly krátce seznámeny s historií českých panovníků a s úžasem si prohlédly dobové oblečení, meče i korunovační klenoty.

Největší úspěch však měly nákupy dárkových předmětů a vánočních ozdobiček. Na závěr jsme navštívili zámeckou cukrárnu, kde si každý koupil něco dobrého na zub.

Výlet se velmi vydařil a již se všichni těšíme na další. (Fotky najdete v naší fotogalerii).