Kulturně historická exkurze na Kuks

Pohádkově kouzelný výlet do historie se vším všudy… moji skvělí deváťáci, srdečný a hodný nový pan učitel, chaloupka jak z pohádky v blízkosti nádherného barokního hospitálu Kuks, křížová cesta, dívčí lom, muzeum veteránů, muzeum loutek, táborák s grilováním a kytarou, noční vycházka, ranní běh a power jóga (v našem podání veeelmi humorná), společné chystání snídaně a oběda, práce v sadu a sklízení podzimních plodů, fajnové povídání… úplně jiný výlet, úplně jiné zážitky, to vše očima mých deváťáků:

„Přišlo mi to hrozně fajn, i bez těch telefonů. Bylo to úplně jiný než klasický výlet, byl to neobyčejný výlet, úplně jiná atmosféra a myslím, že si to užilo hodně lidí. Už jenom to, jak jsme s holkama společně vařily a kluci se každých 5 minut chodili ptát, kdy už to bude 😊 Taky bylo super, jak jsme seděli u ohně a povídali si o různých tématech. Hodně fajn atmosféru taky dělal pan učitel, který byl vážně moc hodný a spoustu věcí má úplně jinak než ostatní.“

„Po grilování jsme šli na večerní procházku po Kuksu a udělali jsme si takové kroužky sdílení. Bylo to vážně dobré i hezké. Myslím, že jsme to vzali za správný konec a řekli si otevřeně věci, které jsou pravdivé, ale respektovali jsme i názory ostatních. Ráno jsme my holky chystaly snídani, která mi dost chutnala, jen kluci se trochu ošklíbali, protože to bylo takové zdravější 😊 Zacvičili jsme si power jógu, která mi moc nešla, ale zase to bylo dost srandovní.“

„Nejvíce se mi líbilo, když jsme všichni seděli u ohně. V tu chvíli jsem se cítil dobře, protože se všichni bavili se všema. Přespávačka ve stanu byla záživná a srandovní, s klukama jsme se tam dost nasmáli. Taky se mi líbil výlet do muzea starých vozidel. S klukama jsme se v tom dost vyžívali. Procházka k sochám byla taky zajímavá. Koukat na různá díla, co vytvořili jiní lidé, bylo zajímavé.“

„Chalupa byla malá, ale útulná. Pan učitel měl pěknou sbírku starožitných obrazů. Nejvíc se mi líbilo v muzeu starých motocyklů a aut. Byl to super zážitek a moc jsem si ten výlet užil.“

„Po návratu z procházky jsme šli opékat, u čehož jsme se nasmáli asi nejvíc. Chvíli to vypadalo, že děláme kouřové signály, ale ohně jsme se nakonec dočkali. Skvělou společnost nám dělali pejsek Amy a kočičky Bublinka a Bagetka.“ 😊

Lucie Švábová a moji deváťáci