Den s knihou v 6. – 8. tř.

Tento rok byl Den s knihou pojat jinak, než obvykle. Minulý rok jsme si vymýšleli a psali vlastní knihy, ale tentokrát jsme tvořili bookflix. Účelem bylo vytvořit zajímavou upoutávku, recenzi a takový čtenářský deník v jednom o své oblíbené knížce. Kritéria byla popsat hlavní postavy, trochu nastínit děj, ale neprozradit vše, aby byl čtenář napjat a chtěl si knihu sám přečíst, a napsat, proč jsme si vybrali zrovna tuto knížku/proč je naše oblíbená, hodnocení a nějaké obrázky. Dělali jsme to jako takovou malou knížku. Měli jsme k dispozici tablety, barevné papíry, krepáky, pastelky, fixy, temperky a vlastně vše, co jsme chtěli. Každý si to dělal podle sebe. Naše výtvory jsou vystaveny ve škole v hale na nástěnce. Zapojil se 6., 7., a 8. ročník.

Práce nás bavila a věříme, že jsme inspirovali i ostatní k četbě dalších zajímavých knížek.

Johana Teplá, Martina Smetáková