ZOO, motýlci a botanická zahrada Praha

Byl to vážně vydařený den… parádní výletní počasí, pohoda, dobře naladěné děti, kopec srandy, spousta zajímavých informací a nových zážitků… tolik stručné hodnocení ze strany učitelů, zbytek článku „viděno očima žáků“ 🙂

„Ráno jsme se měli sejít před školou v 6:45 a v 7 hodin jsme odjížděli do Prahy. Cesta byla dlouhá, ale byla sranda, já jsem poslouchala písničky. V ZOO jsme viděli mnoho pěkných zvířátek, jako suvenýr jsem si koupila malého plyšového orla. Nejvíce se mi líbili lední medvědi a taky tygr. Po chvilce odpočinku jsme se vydali do skleníku Fata Morgana. Dostali jsme průvodce, který nám vyprávěl o rostlinách, bylo jich tam snad milion. Poletovali tam krásní motýli. Na konci jsme v botanické zahradě byli rozděleni do skupin a hráli jsme takovou hru a plnili úkoly. Naše skupina trochu zlobila. Cestou zpátky holky z naší skupiny vyfotily hodně srandovních fotek. Byl to prima den.“

„Na výlet do Prahy jsem se moc těšil, a taky že to byla zábava. Prošli jsme velký kus ZOO a viděli jsme skoro všechna zvířata, co jsem chtěl – tučňáky, lední medvědy, klokany, lachtany. Jenom je škoda, že jsme neviděli vydry a medojedy.“

„Když jsme přijeli na místo, rozdělili jsme se do skupinek s průvodci a šli jsme rovnou s paní učitelkou Pichlovou a sugar mamčou (třídní přezdívka dnešního dne pro paní učitelku Švábovou) do ZOO a potom do botanické zahrady. Nakonec nás čekala aktivita, ve které jsme dostali mapu a museli splnit zadané úkoly. Celkově jsem si výlet velmi užil. Přeci jenom, podíval jsem se do přírody, a to není úplně od věci.“

„V ZOO jsem se nejvíce těšila na papouška aru hyacintového, protože je to největší papoušek na světě. Také tam byli tygři a bazilišek. Líbil se mi také pták jménem kasuár přilbový. Nejroztomilejší tam byli lachtani. Výlet se mi moc líbil, nejvíc Zoo a motýli. Klidně bych jela ještě jednou.“

„Zvířátka byla krásná a botanická zahrada byla taky dobrá. Hlavně ti motýlci byli úžasní. Byla to sice naučná exkurze, ale mně se to vážně líbilo. Po celé Zoo jsme chodili s naší sugar mamčou, až jsme pak s Theou začali mít pocit, že to naši sugar mamču začalo trochu otravovat (pozn. redakce – nezačalo, byla to sranda a já se dobře bavila) P.S. šváby jsme bohužel nenašli.“ 🙂

„Botanická zahrada se mi líbila snad ještě víc než zoologická. Byla v ní spousta druhů motýlů. Byli přenádherní a jeden z nich si na mě dokonce sedl. Bylo zajímavé vidět i kukly, ze kterých se motýli líhnou.“

„V botanické zahradě jsem zjistil, že se asi bojím motýlů. Bylo jich tam mnoho druhů. I hodně zajímavých rostlin. Bohužel jsme nespatřili největšího motýla světa, který snad žije jenom 3 dny. Výlet do Prahy se mi moc líbil, protože jsem objevil mnoho nových věcí.“

Mgr. Lucie Švábová a žáci 6. a 7. třídy