Soutěž v recitaci

Byl to čtvrtek 20. dubna 2023, kdy první a druhou hodinu probíhala recitační soutěž žáků ze všech ročníků školy. Po příchodu do třídy jsme si pro jistotu ještě jednou zkusili přeříkat text, protože jsme byli přece jen nervózní. Zazvonilo a přišla pro nás paní učitelka Švábová. Recitace se konala ve školní družině, donesli jsme si židličky a usadili se. Za chvíli už nás tam bylo plno. Sešli se žáci od 1. do 8. třídy. Odbornou porotu tvořily naše milé paní učitelky, Lucie Švábová a Hana Ježková.

Recitace začala uvítáním a povzbuzením a za chvíli se šlo na to. Postupně recitovali všichni, od nejmenších po nejstarší. Menší žáčci si připravili básničky, ti starší si troufli i na prózu. Většina z nás byla trochu ve stresu, přece jen to není snadné postavit se takhle před diváky a porotu. Ale porota byla milá, když se někdo zasekl, paní učitelky mu vždy pomohly a napověděly. Nakonec jsme to všichni zvládli, dostali pochvalu… a mohli jsme se jít dál vesele učit 🙂

Thea Doležalová a Nikola Linková 7. tř.