Okresní kolo olympiády z českého jazyka

V úterý 4. dubna pořádala, letos poprvé, Česká lesnická akademie Trutnov okresní kolo olympiády z českého jazyka pro základní i střední školy. Naši školu odjeli v mém doprovodu reprezentovat dva žáci 9. třídy, kteří se stali nejúspěšnějšími řešiteli školního kola. Konkrétně Vojta Taclík a Denča Parasičová. Vyzkoušeli si práci v jiném prostředí, s jinými vrstevníky a nasbírali cenné zkušenosti. Poprali se u úkoly týkajícími se větných členů, významů slov, práce s rčeními a příslovími a v neposlední řadě také se slohovým úkolem, letos na téma (Ne)vydařený aprílový žertík. Oběma děkuji za snahu a čas, který do příprav věnovali. A jak to celé dopadlo, to se dozvíme po Velikonocích. Držíme pěsti.

Lucie Švábová