Výlet 9. třídy

Pátek 19. června byl dnem, kdy naši deváťáci absolvovali poslední výlet na základní škole. Cílem výletu byly Prachovské skály a rybník v Jinolicích. Volba pedagogického doprovodu byla značně jednoduchá, protože spolu s třídním učitelem jela i paní ředitelka, která s dětmi pracovala již od mateřské školy, takže mohla nejen zavzpomínat na pobyt dětí ve škole, ale měla i možnost porovnat, jak se děti za tuto dobu změnily.

Začátek výletu nebyl příliš optimistický. Jako by nestačilo, že děti musely dřív vstávat, navíc bylo zataženo a poprchávalo. V Prachovských skálách však svítilo sluníčko, takže zdolávání skal bylo snadnější a veselejší. 20 kilometrů dalo dětem pěkně zabrat, ale nejen jim. Odvážlivci se stihli i vykoupat, z jejich výrazu ve tvářích bylo patrné, že voda nebyla nejteplejší. K výletu patří samozřejmě i pořádné občerstvení, takže párky v rohlíku, hranolky a další „dobroty“ šly u stánku pěkně na odbyt.

Poslední fotka po vystoupení z vlaku v Hostinném byla už jen předzvěstí blížícího se konce školní docházky.

Ing. P. Holubka