Olympiáda z českého jazyka a dějepisu

Minulý týden proběhlo školní kolo olympiády z českého jazyka i z dějepisu. Účast byla letos hojná, za což jsem moc ráda. Dějepis si chtělo vyzkoušet 13 žáků osmé a deváté třídy, o náš krásný český jazyk mělo zájem 7 deváťáků.

Téma letošního kola bylo „Rozdělený svět a Československo v něm 1945 – 1992.“ Do okresního kola olympiády z dějepisu postupuje Barča Jiroušová, jakožto nejúspěšnější řešitelka, dále Honza Franta a náhradníkem je Pepča Schejbal.

V olympiádě z českého jazyka se nejúspěšnější řešitelkou stala Denča Parasičová a druhý se umístil, k vlastnímu překvapení, Vojta Taclík.

Všem účastníkům moc děkuji za zájem a čas, úspěšným řešitelům gratuluji a těším se na vzornou reprezentaci naší školy na okresních kolech.

Mgr. Lucie Švábová