Klicperovo divadlo Hradec Králové – Zbabělci (Josef Škvorecký)

Tohle divadelní představení se opravdu velmi povedlo. Skvělé obsazení, živá jazzová kapela a poutavý děj. Něco k zasmání, mnoho k zamyšlení. Nadšení byli žáci i učitelé. A tady jsou postřehy našich sedmáků.

Divadlo bylo zajímavé, zábavné a hezké. Dobří herci a super muzika. Bylo to poučné a chvílemi i napínavé.

Vtipné bylo, jak Benny mluvil sprostě, ale prostě se to do toho příběhu nějak hodilo. Seděla jsem v první řadě skoro uprostřed a bylo to všechno takové hodně živé.

Nejvíc se mi líbila postava Dannyho. Nelíbila se mi postava toho chlapa, který byl Čech, ale kopal za Němce. Nejvíc jsem se smála, když tam přišel ten Batman.

Nejvíc se mi asi líbila role Dannyho Smiřického, ten tu roli doslova prožíval. Divadlo se mi líbilo hodně, byly tam i vtipné scény.

Danny, joo to je týpek, který má opravdu smysl pro humor. Byl to skvělý herec, který tomu divadlu dával grády. Také Irena a nebo Harýk. Cestou z divadla jsem o všem hodně přemýšlel, bylo to super.

Mně se hodně líbilo, že do představení byla zapojená jazzová kapela a taky reálné rekvizity.

Divadelní hra byla zábavná, někdy i vážná a nečekaná. Nejvíc se mi líbily ty zbraně, které byly reálnými napodobeninami.

Těšíme se na další divadelní zážitky a vydařená představení.

Mgr. Lucie Švábová