Výlet za kulturou

V pondělí 13. června se uskutečnil výlet do Klicperova divadla pro žáky druhého stupně na inscenaci s názvem Maryša. Představení bylo zajímavě ztvárněné do novodobé podoby, ale pořád se drželo původní hry, včetně dobové mluvy. Obsazení herců bylo výborně vybrané. Bylo to o dívce, co byla provdána i přes svůj nesouhlas za staršího vdovce se třemi dětmi. Asi si říkáte, že se s tím smířila a vše bylo jako procházka růžovým sadem. Teď vás zklameme… nesmířila. Bylo to manželství plné neshod, hádek a násilí. Ke konci se stalo něco, co by nikdo od Maryši nečekal. Otrávila svého manžela.

Po skvělém představení jsme se přesunuli do obchodního centra Futurum, kde jsme měli dvouhodinový rozchod. Kolem páté hodiny jsme dorazili ke škole. Byl to skvěle užitý den s kulturním obohacením.

Bára Dlouhá, Anet Nováčková