Akce školy

Nedávno na naší škole probíhal Den Země, kdy se žáci učili vyrábět s paní Stránskou sýry, jogurty a péct chleba (byla to opravdu dobrota) a také tvořili plakáty o recyklaci a ochraně životního prostředí, dále máme za sebou úspěšně Branný den, na kterém byli žáci poučeni o první pomoci, dopravní výchově či branném zákonu a opět se učili střílet ze vzduchovek, což je asi nejoblíbenější disciplína, a také k nám do školy opět zavítali hoši z historického souboru Pernštejni, kteří pro žáky 4. – 9. třídy sehráli divadelní představení s názvem „Jak válčili husité.“ Bylo to poutavé a vtipné a dětem se to líbilo.
7. třída má za sebou závěrečnou konferenci k celoročnímu projektu „Originální produkty Krkonoš“, která probíhala ve čtvrtek 14. května ve Vrchlabí v ekocentru KRTEK. Naši školu reprezentovali Nikča Ježková, Náťa Machová, Míša Tůmová, Náťa Sahánková, Dan Posker, Pavel Cerman a Aleš Hofman. Prezentace se jim velmi povedla a byli jsme chváleni všemi přítomnými. Za svou snahu a práci si to sedmáci opravdu zasloužili (i paní učitelka třídní). Teď bychom ve škole rádi zorganizovali prezentaci našeho projektu také pro jejich rodiče, aby měli možnost vidět výsledky úsilí a snahy svých ratolestí.
Ve čtvrtek 21. května jsme vyrazili se zájemci ze 6. – 9. třídy do Prahy na dlouho očekávanou výstavu Gateway to Space. K vidění toho bylo hodně a většina dětí si vyzkoušela i některé simulátory, třeba Gyroskop nebo pilotování raketoplánu a další. A pak jsme ťapali po Praze a navštívili třeba Valdštejnskou zahradu, prošli jsme se po Kampě a napsali svoje jména nebo vzkazy na Lennonovu zeď. Akci jsme zakončili v obchodním centru Anděl.

No a ve čtvrtek 28. května se 4. – 6. třída vypraví do Archeoparku Všestary u Hradce Králové, kde máme zamluvenou prohlídku muzea, venkovních prostor čili pravěké vesničky, a také si budou moci žáci sami zkusit něco vyrobit nebo upéct tak, jak to dělali pravěcí zemědělci a řemeslníci.

Na začátku června čeká ještě sedmáky výlet do ZOO ve Dvoře Králové, kde budou mít připravenou prohlídku s výkladem zaměřeným na jejich aktuální učivo v přírodopisu – tedy plazy – budou se moci „pomazlit“ třeba s hady, želvami či ještěrkami.

A šesťáky čeká výlet po stopách mravenců – tedy zajímavá procházka po mravenčí stezce kousek za Vrchlabím. Zblízka prozkoumají mraveniště a podívají se i do Krkonošského muzea na expozici Kámen a život.

Lucie Švábová