Den Země 1.2.3. třídy

1. a 2.třída oslavila Den Země v partnerském duchu.Druháci se učili poznávat jarní rostliny, keře a stromy. Ve třídě si zapakovali třídění odpadků do příslušných kontejnérů, na které se prakticky připravovali při úklidu kolem školy týden před tím. Všechny nabyté vědomosti předávaly jednotlivě prvňáčkům při společné vycházce, kdy si starší vzali pod patronát mladší.Paní učitelky pak vše shrnuly na příslušných stanovištích.Své znalosti děti zúročily ve třídě při práci v pracovních listech.
3.třída navštívila rodinný statek u Šedivých. Děti se seznámily s chovem skotu a vepřů,viděly odchov telat a selat a jejich krmení, dověděly se o nich spoustu zajímavostí.Se zájmem pozorovaly byly zakrslé kozy a různé druhy slepic. Největší atrakcí byla jízda na koni bez sedla i se sedlam.
Všem dětem se akce líbila a určitě dané poznatky zúročí ve škole i v životě.