Ohlédnutí za předvánočním časem

Dovolte nám trochu zavzpomínat a ohlédnout se za adventem. Blížící se konec roku je většinou časem bilancování, hodnocení, dobou nových předsevzetí a slibů. Je to ale hlavně čas, který bychom měli strávit v klidu, pokoji, radosti a především mezi svými blízkými. Adventní čas je obdobím, kdy jsou lidé více vstřícní, ochotní, více se snaží pomoci druhým a dělat „dobré skutky“. Kéž by takové období nebylo jen o Vánocích, ale po celý rok, abychom nezapomínali na druhé a častěji si dokázali uvědomit, že jsou kolem nás ještě ti druzí….I nás doba adventu přiměla ještě více myslet na druhé a pomáhat. Naši pomoc jsme zaměřili na konkrétní cíl. Pomoci opuštěným, bezradným a mnohdy i nemocným kočičkám v Depozitu Bastet – pobočce ve Vrchlabí. Toto depozitum se stará o kočičky, které potřebují pomoc člověka. Mnohdy jim zajišťuje potřebnou lékařskou péči, zajistí očkování a po vyléčení jim hledá nové domovy. Náš návrh jsme představili žákům s tím, že mohou přinést pro kočičky nějakou dobrůtku, např. kočičí paštičku, kapsičku či konzervu. Výsledek nás příjemně překvapil a popravdě jsme tak veliké množství nastřádaných dobrot ani nečekali. A nebyly to jen dobrůtky. Žáci dokonce přinesli pelíšky či hračky pro kočičky. Zkrátka síly se spojily a výsledkem byla obrovská hromada kapsiček, konzerv, granulí, steliva apod. Přispěli žáci od 3. až do 9. třídy, včetně učitelů a paní ředitelky. Moc děkujeme.

V nejbližší době by k nám do školy měla přijet paní Lucie Venclová, která zastupuje Depozitum Bastet ve Vrchlabí, a seznámí žáky s prací tohoto depozita. Žáci se tak dozví, jak se o kočičky v depozitu starají, jakou odbornou péči jim zajišťují a v neposlední řadě se rovněž dozví, jak se kočičkám hledá nový domov. Už se moc těšíme.

Renáta Šindelářová