Testování od 3.1.2022

Dle nového mimořádného opatření bude v období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhat antigenní testování žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí ve čtvrtek. Od 17. ledna bude probíhat antigenní testování každé pondělí.

Nově se testují i žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci. V případě, že se žák testu nepodrobí, bude muset mít ochranný prostředek úst a nosu i při výuce.

Postup při pozitivním testu provedeném ve škole:

• okamžité kontaktování zákonného zástupce o tom, že jeho dítě bylo pozitivně testováno, dáno do izolace a je nutno dítě odvézt domů
  • škola odešle výsledky na dispečink KHS elektronicky a je třeba vyčkat na sms o vystavení žádanky na PCR test, až poté navštíví dítě s rodičem odběrové místo
  • až po pozitivním výsledku PCR testu kontaktují rodiče povinně dětského lékaře a školu

Více o novém postupu: Informace pro rodiče od 3.1.2022

Spolužáci pozitivně testovaného žáka zůstávají ten den ve škole a následující dny se každý den před zahájením vyučování budou testovat do doby zjištění výsledku konfirmačního RT-PCR testu pozitivně testovaného spolužáka. Po tuto dobu platí tato režimová opatření:

• používání ochranných prostředků dýchacích cest po celou dobu vzdělávání
  • zachování homogenity skupiny
  • dodržování odstupu od ostatních osob při konzumaci potravin a pokrmů včetně nápojů 1,5 metru

Přeji nám všem štěstí v začátku nového roku a hlavně zdraví.

Mgr. Alice Kuhn-Gaberová, ředitelka školy