Víkend se školní družinou

V pátek 1.října jsme se v odpoledních hodinách sešli společně s rodiči a dětmi na školní zahradě, kde jsme pro ně připravili Terčíkový závod. Měli za úkol hledat po vyznačené trase schované terčíky s kvízovými otázkami. Odpovědi psali na papír a v cíli si pak každý vyhodnotil své znalosti či svůj odhad. Na děti čekala drobná odměna a na rodiče káva a pro všechny byl nachystán koláč a závin. Na závěr příjemného odpoledne jsme společně opekli vuřty a vyprávěli si zážitky ze závodu. Odpoledne se příjemně protáhlo až do večera.

V sobotu 2.října jsme se vydali do Tkalcovského muzea ve Voletinách. Děti se seznámily s výrobou lněných věcí a  tradicemi a  zvyky v Podkrkonoší. Zkusily si tkát, vyrobily bylinkové mýdlo a seznámily se s technikou plstění. Všichni jsme byli nadšeni z připravených dílniček. Děti si odvezly hotové výrobky domů a nechybělo ani nezbytné nakupování suvenýrů. Den nám příjemně utekl a všichni jsme byli plni zážítků.( Fotografie v naší fotogalerii).