Základní škola
a Mateřská škola
Rudník

Rudník 407, 543 72, Rudník
Tel.: 499 440 121, 725 020 704
ŠDŠKŠJ

7. třída v ZOO Dvůr Králové nad Labem

7. třída v ZOO Dvůr Králové nad Labem

Čtvrteční výlet do ZOO se opravdu vydařil. Doprovázelo nás příjemné počasí, hodné a šikovné děti a pohoda a klid na každém kroku. Viděli jsme hodně krásných zvířat a z poutavého výkladu našich průvodců jsme se dozvěděli i spoustu nových zajímavých informací. Třeba že pštrosi a zebry dokážou být pěkně zákeřní, anebo že jeden pelikán sní denně až 1,5 kg ryb. Musí být neuvěřitelně náročné a nákladné nakrmit každý den celou ZOO, aby byla všechna zvířátka spokojená.

Moc se nám líbila prohlídka koster zvířat a výklad o hmyzu s názornými ukázkami, tam jsme se opravdu pobavili a někteří i vyděsili, jako třeba já, když mi pan entomolog hodil strašilku na ruku … to bylo pištění. Alespoň jsem se dozvěděla, že švábi jsou velmi odolná zvířátka a přežijí i atomový výbuch. Takže jsem v klidu 🙂

Všichni si suprově zablbli na prolézacím hradu a dobře se bavili. Baruška si odnesla domů plnou krabičku strašilek. Kubík s Milanem celou dobu baštili jako dvě „kyseliny“. A Eliška si pořídila celou sbírku mincí z automatu. Moc jsme si ten den užili.

Díky všem zúčastněným za dobrou náladu a fajnové zážitky.

Lucie Švábová

© 2019 Rudník - všechna práva vyhrazena | Webdesign: WP4you.cz |