Lyžařský výcvik

Druhá polovina ledna je tradičně na naší škole spjata s lyžařským výcvikem žáků 2. stupně. 25. ledna odjelo 14 dětí na Pomezní Boudy pod vedením a dohledem dvou učitelů. Proti minulému roku dorazili všichni včas a kompletně vybavení (až na jedny zapomenuté přezůvky, ale ty starostlivý rodič přivezl ještě v neděli). Rodiče vybavili své ratolesti i dostatečným množstvím sušenek a dalších sladkostí. Očekávání dětí bylo veliké a zvědavost ještě větší.
Sněhové podmínky byly letos ideální, lyžovalo se téměř do úmoru. Po vydatné svačině děti rychle ožily, a tak večerní hry probíhaly velmi živě. Všichni se zdokonalili v lyžařských dovednostech, bez pádu zvládli jízdu po kilometrové sjezdovce, ustáli i jízdu na běžkách, naučili se stlát svou postel, jen jim nešlo do hlaviček, proč se večer po vyčištění zubů nemohou v posteli nacpávat sladkostmi.
Týden uběhl jako voda, škoda jen, že odvahu jet na lyže našlo jenom 8 sedmáků, pro něž je výcvik především určen. Všem se na horách líbilo a už se přihlásil první zájemce, který si chce lyžařský výcvik příští rok zopakovat.
Ing. Petr Holubka