Družinový tábor

Po roční odmlce se opět konal družinový tábor. Pro děti jsme připravili plno zážitků a výletů. První den se děti rozdělily do skupinek, které si pojmenovaly a společně vytvořily plakát. Na školní zahradě jsme si zahráli různé hry a soutěže. Po té následovalo vaření v kuchyňce, kde jsme si připravili oblíbené palačinky. Po polední siestě jsme hráli šipkovanou. Z důvodu špatného počasí, hra probíhala ve škole. Děti byly nadšené, mohly se volně pohybovat po škole, hledat schované lístky a plnit úkoly. Samozřejmě na konci cesty na ně čekala sladká odměna. Druhý den jsme se vypravili do Hradce Králové, do zábavného centra pro děti – Tonga. Děti se zde dostatečně vyřádily na různých prolízačkách, skluzavkách i na horolezecké stěně, zahrály si míčové hry a zajezdily si na pojízdných autíčkách. Při zpáteční cestě jsme navštívili  Zoo park Stěžery. Zde nás zaujala především zvířata, která v Zoo Dvůr Králové nemají, jako jsou kapybara, klokan, papoušek Ara. Po prodlouženém víkendu jsme se opět všichni sešli a vypravili jsme se do Baldova světa v Mladých Bukách. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak si tu děti přišly na své. Nejvíce je zaujaly různé říčky, rybníčky, mlýnky a stavidla. Zaskákaly si také na trampolínách, proběhly se na prolízačkách a projely se na klouzačkách a tobogánech. Ve čtvrtek 8. července jsme se vydali na Černou horu. Vyjeli jsme lanovkou a prošli se po vrcholku hory. Byli jsme vybaveni teplým oblečením a pláštěnkami, ale na štěstí nebyly potřeba. Došlo i na nezbytné nákupy suvenýrů a sladkostí. Poslední den jsme strávili opět ve škole. Naučili jsme se táborovou hymnu, zahráli si soutěže a míčové hry a pobyt jsme zakončili opíkaním vuřtů. Tábor jsme si všichni užili a vydali se vstříc prázdninovým dnům. (Fotografie naleznete v naší fotogalerii).