Návštěva odborníků z praxe

Začátek nového školního roku byl ve znamení návštěv odborníků z praxe. Nejprve jsme přivítali dobrovolné hasiče, kteří nás seznámili se svojí prací. Dozvěděli jsme se plno zážitků a zkušeností z jejich praxe.  Mohli jsme si prohlédnout  tři hasičská auta jménem  Julča, Gazela a Ferda. Děti postupně nastupovaly do auta jménem Julča a prohlížely celé jeho vybavení. Vyzkoušely si také hasičské přilby a obleky a na závěr stříkaly z opravdovské hadice.

Další odborník nás seznámil s metodou canisterapie. Paní Vlaďka nás navštívila s pejsky se kterými tuto metodu provozuje. Nejprve nám vyprávěla jak nám pejsci pomáhají, jaké máme rasy a druhy pejsků. Seznámila nás i jak se před pejsky chránit. Předvedla nám ukázky výcviku psů a na závěr jsme si mohli všichni pejsky pohladit.

Obě návštěvy se nám velmi líbily a prožily jsme s nimi několik zábavných dní.