Exkurze Hostinné

6. třída si 27. května vyrazila na výlet do Hostinného. Naším cílem byla nově zrekonstruovaná Galerie antického umění a Městské muzeum. Obojí se nachází v budově bývalého františkánského kláštera. Prohlídka a výklad pana průvodce se nám moc líbily, viděli jsme mnoho krásných soch a dozvěděli se spoustu zajímavostí. Sochy samozřejmě nejsou originály, ale věrné kopie, pro neodborníka k nerozeznání. Viděli jsme třeba známé sochy Diskobola, Afrodity, sochu císaře Octaviana, sousoší Laokoona se svými syny a mnohé další.
Následovala návštěva městského muzea, která byla velmi pěkně a tematicky uspořádaná. Nahlédli jsme tak do historie města Hostinné, poznali jsme významné rodáky a obdivovali mnoho nádherných a cenných exponátů (starodávný nábytek, betlémy, zbraně, oblečení…).
A protože nám přálo počasí, vyrazili jsme po krátkém odpočinku na mravenčí stezku, která vede v lese nad městem. Byla to pěkná procházka s odborným výkladem paní učitelky Pichlové, děti obdivovaly obrovská mraveniště a zkoušely různé pokusy.
Za odměnu jsme si zašli na výbornou pizzu, někdo si koupil zmrzlinu nebo něco sladkého, poseděli jsme, odpočinuli si a vyrazili autobusem zpátky do Rudníku. Byl to fajn den, spojili jsme příjemné s užitečným a něco nového se zase dozvěděli. Těšíme se na další výlety.

Mgr. Lucie Dvořáková