Úspěchy naší školy v atletické soutěži

Jako každý rok, tak i letos jsme se účastnili atletické soutěže Pohár rozhlasu, která je určena žákům druhého stupně základních škol. Je to soutěž, která vytváří a udržuje atletické tradice na školách a podchycuje chlapce a děvčata k pravidelnému aktivnímu sportování. Okrskové kolo se konalo na atletickém stadionu ve Vrchlabí a účastnily se ho základní školy a víceletá gymnázia z okrsku Vrchlabska. Naši žáci statečně bojovali, ale postupu do okresního kola ve Dvoře Králové nad Labem se dočkali jen starší žáci a právě oni reprezentovali naši školu a okrsek na okresním kole této soutěže. Zde se sešli a bojovali proti sobě již borci nejlepších družstev okrsků. Ve velmi silné konkurenci velkých městských škol se naši chlapci vůbec neztratili, ba naopak patřili ke špičce, když vynikajících úspěchů dosáhli například v disciplínách: vrh koulí (1. a 3. místo), skok daleký (2. a 4. místo), běh 60 metrů (2. místo). Náš úspěšný tým tvořili: David Balog, Kuba Kováč, Kuba Horešovský, Dominik Fišer, Fanda Mišútka, Pepa Vydra, Honza Andrle, Pavel Kašpar, Tom Vydra, Štěpán Lučan a Honza Sládek. Celkově lze hodnotit naši účast jako nadmíru úspěšnou a je vidět, že se i my jako vesnická škola v konkurenci s městskými školami neztratíme.
Vladimír Tremer