Okresní kolo recitace

18. a 19. března 2014 se v Trutnově konalo každoroční okresní kolo v recitaci. Jako obvykle si ho pod patronát vzalo divadélko Trdýlko. Tentokrát ale zasedala zcela jiná porota, což bylo ku prospěchu věci a děti po svém výkonu získaly i mnoho cenných rad do budoucna.
Samozřejmě se zúčastnili i šikovní žáci naší školy. První den nás v kategorii 2. a 3. tříd reprezentoval Matěj Ducháč se svojí básničkou Ostrov pokladů, za 4. a 5. třídu soutěžila Bára Šindelářová, která byla za svůj výkon oceněna dokonce čestným uznáním. Vybrala si velmi zajímavou, i když celkem pochmurnou povídku Smrt jezdí na růžovém kole.
Druhý den soutěžili druhostupňoví žáci. Každý měl mít připravené dva texty, to kdyby bylo třeba rozhodovat se mezi těmi nejlepšími. Za 6. a 7. třídu se do okresního kola probojovala Zdena Nehodová s něžnou prózou Svět k svátku, v kategorii 8. a 9. tříd nás skvěle reprezentovaly hned dvě žákyně – Bára Vondráková s humorným textem od Šimka a Grossmana Jak jsme vdávali sestru a Hanka Nehodová s taktéž vtipnou povídkou od Roberta Fulghuma To je moje sousedka.
I když nikdo z našich žáků nepostoupil do kraje, všichni mohou být se svými výkony spokojeni, protože se velice pečlivě připravovali. Oceňujeme jejich snahu a odvahu a děkujeme, že tímto způsobem reprezentovali naši školu.
Mgr. Lucie Dvořáková