„Strašydelná škola na rubi!!“

Ano i do Rudnické školy zavítal Halloween. Přípravy začaly minulý pátek, kdy si děti vyráběly a vymýšlely nová školní pravidla a názvy tříd. Nejoblíbenější pravidlo bylo například používání mobilních telefonů v hodině, učitelé si sami mažou tabuli, dělání pravopisných hrubek, napomínání učitelů atd….Sborovnu nám žáci přejmenovali na Obludárium, nechyběly názvy jako Dýňáci, Frankensteinova laboratoř, Kvákárna..
Všichni učitelé se s chutí zapojili a vymýšleli jak tento den 31. 10. ještě obzvláštnit. Nejvíce nápadů přicházelo od paní učitelky Pichlové, které tímto velmi děkujeme.
Všichni pracovníci i žáci školy měli úžasné kostýmy. Děti se učily počítat strašidelné úlohy, četly a rozebíraly strašidelné historky, míchaly a ochutnávaly různé lektvary, v angličtině se naučily pár nových tematických slovíček a původ toho svátku i s názornou ukázkou. Během dne na chodbě probíhalo malování a přetváření žáků na zombíky, vlkodlaky, Frankenstainy….
Strašidelný den byl zakončen Halloweenskou diskotékou v místní tělocvičně, kde proběhlo vyhlášení nejroztomilejší masky, nejděsivější masky, nejlepšího tanečníka, nejvytrvalejšího tanečníka aj. Během diskotéky se děti mohly občerstvit skvělými pamlsky, které samy nebo s rodiči připravily a popíjet lektvary typu Shrekovy nudle, Katova slast…
Věřím, že si den užili nejen žáci, ale i učitelé.
Happy Halloween!
Lucie Pospíšilová, uč. angličtiny