Návštěva entomologa ve školní družině

V pátek 6.3. a v pondělí 9.3. jsme ve školní družině přivítali paní Hanu, která nám přišla vyprávět o životě hmyzu. Děti byly seznámeny s životem mravenců, ploštic, kůrovce, mandelinek a známých ptáčků. Ve skupinkách si názorně vyzkoušely krmení ptačích mláďat, stavění hnízda i pozorování kůrovce lupou. Seznámily se s odbornými knihami z oblasti entomologie. Při závěrečné besedě nechyběly všetečné otázky a diskuze.

Při druhém setkání jsme se přenesli do říše včel. Děti pracovaly opět ve skupinkách. Zkusily si práci včelaře, vžily se do role včel a to při stavění úlu a nošení pylu z květin. Na závěr vytvořily misky z mechu a kamínků jako vhodnou vláhu pro včelky. Setkání opět doprovázely fotografie a odborná literatura. Nechyběla ani závěrečná beseda s odbornicí. Dětem se setkání líbila a již se těšíme na dalšího odborníka z praxe./Fotky jsou v naší fotogalerii/.