Lyžařský výcvik 7. třídy ZŠ Rudník

V týdnu od 24. 2. do 28. 2. se konal lyžařský výcvik 7. třídy naší základní školy, obohacený o dva žáky z 8. třídy. Spolu se zástupcem ředitelky panem Vladimírem Tremerem, který vše zorganizoval, jsme vyrazili do Horní Malé Úpy. Ubytovali jsme se v hotelu Hořec, kde nás čekalo 5 společných dní. Z prvních momentů na svazích nebylo jasné, zda si všichni žáci lyžák užijí. To se ovšem velmi rychle změnilo díky chuti zajezdit si. Kromě jednoho dne, kdy nám vyloženě nepřálo počasí, byly pro sjezdové i běžkové lyžování téměř ideální podmínky. Počasím zkažené odpoledne jsme využili k přednáškám o lyžích a historii lyžování. Každý večer byl pro děti připravený krátký program – společenské hry, zpívání písniček za doprovodu kytary či film. Závěrem můžeme s jistotou říct, že si lyžařský výcvik všichni užili, nikomu se nic nestalo a až na drobné výkyvy jako porušení nočního klidu maskovaného za přechod na WC či stížnosti na stravování typu: ‚‚Dyť je to studený!‘‘ bylo vše super!

Mgr. Ondřej Vlach, tř. uč. 7. třídy