Okresní kolo dějepisné olympiády

V úterý 14. ledna 2020 pořádala ZŠ Komenského v Trutnově jako již tradičně každoroční okresní kolo dějepisné olympiády. Naši školu jela letos reprezentovat Pavla Pažoutová z 9. třídy, která ve školním kole získala nejvíce bodů. Tematické zaměření letošního ročníku znělo „Dlouhé století se loučí (1880 – 1920)“. Soutěžící museli splnit celkem 25 nelehkých úkolů týkajících se např. Národního divadla, umění, módy, dopravy, TGM, 1. světové války, vzniku ČSR atd. Také si museli poradit se slepou mapou a prací s textem.
I když se naší škole nepodařilo dosáhnout významnějšího umístění, vím jistě, že se Pája připravovala svědomitě a poctivě a získala cennou zkušenost, to je nejdůležitější.
Teď budeme držet pěsti Nátě Zítkové a Pétě Sekerkové, které budou naši školu reprezentovat příští čtvrtek 23. ledna v okresním kole olympiády z českého jazyka.
Mgr. Lucie Švábová