Olympiáda z českého jazyka

Minulý týden ve středu, tedy 4. prosince, proběhlo na naší škole také školní kolo olympiády z českého jazyka. Skládalo se jako vždy z části gramatické a části slohové. V té první části se objevily úkoly typu… oprav frazémy, přiřaď text ke správnému funkčnímu stylu, oprav gramatické nedostatky apod. Téma letošního slohu znělo… Tomu říkám překvapení.
Do školního kola se přihlásilo 12 žáků, především z 9. třídy, ale také 3 osmáci. Z velké účasti mám opravdu radost. Všichni se snažili, vyzkoušeli si jiné, netradiční úkoly. Nejlépe se zadařilo Nátě Zítkové, která získala 40 bodů z celkových 50 možných. Hned za ní skončila Péťa Sekerková se 37 body. Obě dívky budou naši školu reprezentovat v lednovém okresním kole. Budeme moc držet pěsti!
Mgr. Lucie Švábová