Good Morning! Bonjour! Buenos días!

Nerozuměli jste nadpisu? Nevadí, vaše děti vás s tím doma rády seznámí. J K Mezinárodnímu dni jazyků jsme s letošními deváťáky uspořádali projektové vyučování, kde žáci po skupinkách obcházeli různá stanoviště, plnili úkoly a sbírali body.

Stanoviště byla typu jako v nadpisu: poznej, jakou řečí je pozdrav, roztřiď německá slovíčka do tematických okruhů, přiřaď autora a jeho dílo, řekni odkud je tato známá osobnost a čím je známá, poznávání vlajek, Simon says: Sit down! (Simon říká: sedni si!), práce s textem např. hledání informací, předveď pantomimou, že potřebuješ jít na záchod (pro ty, kteří se v zahraničí nedomluví), dej dohromady česká přísloví, kolik vymyslíš slov začínajících na písmeno…

Tato stanoviště nachystali pro žáky od 6. do 8. třídy žáci deváté třídy a sami si zahráli na učitele při vysvětlování instrukcí, dohledu jestli nepodvádějí a v následném bodování. Myslím, že si s tím poradili velmi dobře J.

Stanoviště byla rozmístěna venku kolem školy, abychom se ještě před zimou nadýchali čerstvého vzduchu a užili si sluníčka, které nám přálo.

Tomuto dni, předcházela výměna pozdravů a pohledů z různých zemí přes portál eTwinning. Jakmile dorazí všechny dopisy, tak budou vystaveny u učebny anglického jazyka.

Celou soutěž vyhrála skupina děvčat z 8. třídy: Licková Veronika, Sejkorová Natálie, Durjančíková Růžena (117bodů)

V sedmé třídě nejlépe dopadly dvě skupinky: Hloušková Klára, Vojta Valent, Michael Šmíd (111 bodů) a Beláňová Veronika, Kaucká Marie, Rodr Matěj (111bodů)

V šesté třídě se nejlépe umístily také dvě skupiny: Natálie Sahánková a Michaela Tůmová (103 bodů) a Daniel Posker, Pavel Cerman, Filip Zilvar (103 bodů)

Happy European Day of Languages! J