Rudník 407, 543 72, Rudník
Tel.: 499 440 121, 725 020 704

Exkurze do Osvětimi již 3. března 2020

V letošním školním roce jsem se rozhodla uspořádat pro naše žáky něco výjimečného a dát jim příležitost poznat tzv. na vlastní kůži naši nedávnou minulost. Ne zrovna hezkou minulost. Ale to už k té historii také patří. A je potřeba to znát. Je potřeba o tom vědět. A je třeba se z toho poučit.
Proto začínám s plánováním exkurze do Osvětimi. Největšího koncentračního tábora. Továrny na smrt. Není to hezké místo. Ale myslím si, že by si to měl zažít každý a vidět to na vlastní oči. Návštěva takového místa dá dle mého názoru dětem mnohem víc, než mnoho hodin vyprávěných pouze ve škole. Ale samozřejmě nechám vše na zvážení žáků samotných, i vás, rodičů, především těch mladších žáků.

V úterý 3. března 2020 se uskuteční dlouho očekávaný poznávací zájezd do koncentračního tábora Osvětim – Březinka.
Místo a čas odjezdu: od školy ve 2:40 (u školy být nejdéle ve 2:30!!!)
Příjezd: ke škole cca mezi 18:00 až 19:00
Již byla placena záloha 160 Kč/žák, teď poprosím o doplatek 1050 Kč
V ceně je zahrnuto: doprava do Osvětimi, parkovné, vstupné do Osvětimi a Březinky (KT a muzeum), 2x průvodce, sluchátka, cestovní pojištění včetně léčebných výloh
Všichni žáci musí mít s sebou cestovní doklad – pas nebo občanský průkaz!!!
O zaplacení doplatku poprosím co nejdříve, nejdéle však do 20. února.

Očekávám den plný silných zážitků a těším se na společně strávený čas.
Mgr. Lucie Švábová