Rudník 407, 543 72, Rudník
Tel.: 499 440 121, 725 020 704

Květnová exkurze do Osvětimi

V letošním školním roce jsem se rozhodla uspořádat pro naše žáky něco výjimečného a dát jim příležitost poznat tzv. na vlastní kůži naši nedávnou minulost. Ne zrovna hezkou minulost. Ale to už k té historii také patří. A je potřeba to znát. Je potřeba o tom vědět. A je třeba se z toho poučit.
Proto začínám s plánováním exkurze do Osvětimi. Největšího koncentračního tábora. Továrny na smrt. Není to hezké místo. Ale myslím si, že by si to měl zažít každý a vidět to na vlastní oči. Návštěva takového místa dá dle mého názoru dětem mnohem víc, než mnoho hodin vyprávěných pouze ve škole. Ale samozřejmě nechám vše na zvážení žáků samotných, i vás, rodičů, především těch mladších žáků.
A teď ty nejdůležitější informace, které mám zatím k dispozici.
Pojedeme někdy začátkem května. Přesný termín, čas odjezdu a návratu bude upřesněn po novém roce. Víc sama zatím nevím, o všem mě bude informovat paní Petirová z cestovní kanceláře, která pro nás exkurzi zařizuje.
Celková cena je zatím také odhadová, ale bude se pohybovat okolo 1150 – 1200 Kč. V ceně bude cesta autobusem do Osvětimi, návštěva židovského muzea s prohlídkou a prohlídka koncentračního tábora Osvětim – Březinka s českým průvodcem. Autobus bude mít 55 míst, z toho 52 pro žáky. Je ale potřeba zaplatit v případě zájmu zálohu ve výši 160 Kč, a to nejpozději do konce října.
Pokud nenaplníme kapacitu autobusu žáky naší současné 7., 8. a 9. třídy, oslovila bych nejspíše bývalé žáky naší školy, starší sourozence apod., kteří by měli zájem jet s námi.
Budu se velmi těšit a postupně upřesňovat veškeré informace. V případě jakéhokoli dotazu se na mě obraťte na e-mail dvoraluc@seznam.cz

Mgr. Lucie Švábová