Tutanchamon a procházka Prahou

Ve čtvrtek 20. června jsme se vydali na výlet do Prahy. Po asi dvouhodinové cestě autobusem jsme konečně uviděli krásy našeho hlavního města. Jako první bod dne byla na programu monumentální výstava nazvaná „Tutanchamon, jeho hrob a poklady.“ Bylo to opravdu nádherné. Seznámili jsme se tu s rodinou, životem, majetkem a hrobkou tohoto asi nejznámějšího faraona starověkého Egypta. Po celou výstavu jsme měli zapůjčená sluchátka s ovladačem a u každého vystaveného předmětu jsme si mohli poslechnout vyprávění podle toho, jaké číslo jsme si zvolili. Bylo tu k vidění opravdu spoustu úžasných věcí!
Po tomto nezapomenutelném zážitku jsme se zčásti pěšky a zčásti tramvají dopravili k loretánské zvonkohře, u které jsme si odpočinuli, dozvěděli se pověst, která se k Loretě váže, a nakonec se nechali okouzlit samotným vyzváněním.
Potom jsme si udělali procházku na Petřín, kde jsme se pořádně nasmáli při procházení zrcadlovým labyrintem. Dále nás čekala Štefánikova hvězdárna. Zde jsme měli domluvenou prohlídku se zajímavým programem. Pozorovali jsme dalekohledem Slunce a Venuši, shlédli jsme stálou expozici, změřili jsme si, kolik bychom vážili třeba na Marsu, na Měsíci nebo jiných planetách a také jsme shlédli film o Vesmíru a galaxiích. Některé tu únava z velkého tepla zmohla natolik, že si na chvilku zdřímli 
Naši celodenní výpravu za zážitky jsme zakončili v obchodním centru Anděl. Výlet se opravdu vydařil, program byl pestrý a dozvěděli jsme se zase spoustu nových zajímavých informací. Odjížděli jsme unaveni, ale plni dojmů a vzpomínek.

Barbora Vondráková, 8. třída