Soutěž „Vládce nebes“

V pátek 17. 5. 2013 se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili soutěže v hodu vlaštovkou, pořádané po mnoho generací oblíbeným časopisem pro děti a mládež ABC. Soutěž má příznačný název „Vládce nebes“.

Po přihlášce do soutěže obdržela naše škola několik desítek čísel časopisu ABC, jež mimo jiné obsahovaly i modely vlaštovek různých typů. Každý ze soutěžících si tedy nejdříve musel vybrat z několika modelů a složit vlastní papírovou vlaštovku, do čehož se žáci pustili s velkým zaujetím. Mnozí při tvorbě svých létajících strojů strávili i několik hodin volného času.

A pak již vlastní soutěž.  Každý účastník měl 3 pokusné a 3 soutěžní hody. Do semifinále, kde je čekaly opět tři hody, postoupilo 5 nejlepších z každé třídy. Nejlépe se umístili tito žáci: Andrlová Tereza, Fišer Pavel, Gašpar Vojtěch, Hofman Aleš, Kašpar Vojtěch, Lenfeldová Natálie, Mladonická Karolína, Procházka Jan, Sládková Anna a Šťastný Jan. Výsledky všech těchto vítězných semifinalistů byly zaslány do Prahy, zde pořadatelé jednotlivé výkony ohodnotí a vyzvou možná i některé z našich dětí k účasti ve velkém finále, které se bude konat ještě do konce tohoto školního roku. Vítězové budou odměněni velmi lákavými cenami.

Na závěr lze říci, že všichni soutěžící bojovali s nepříznivými povětrnostními podmínkami, ale přesto byly jejich výkony vynikající a proto jim moc a moc gratulujeme.

Foto viz fotogalerie.

Za pořádající: Mgr. Vladimír Tremer, Mgr. Hana Ježková a Mgr. Petra Dikorasová