Cvičení policejních psů na naší škole

Ve čtvrtek 14. března nám dopolední vyučování zpestřili příslušníci Policie ČR se svými čtyřnohými mazlíčky, jelikož naše škola s Policií České republiky úzce spolupracuje a umožňuje jim v našich prostorách výcvik policejních psů.

Žáci zhlédli ukázku výcviku policejních psů vycvičených na speciální pachové práce. Ukázky nám předvedli psovodi Policie ČR z Královéhradeckého kraje z Oddělení služební kynologie pod vedením vrchního inspektora nadpraporčíka Michala Šindeláře a jeho dvou kolegů. Ukázek se zúčastnili celkem 3 služební psi, z toho 2 mladé feny ve výcviku na vyhledávání výbušnin a jedna na vyhledávání omamně psychotropních látek a jejich prekurzorů.

Názorné ukázky se žákům velmi líbily a došla řada i na dotazy směřované na policisty ohledně jejich práce a výcviku psů.

Mgr. Lucie Švábová