Masopustní týden ve školní družině

Oslavy masopustu začaly výrobou šašků a výzdobou třídy. Také jsme se pustili do vyrábění masek a škrabošek. Samozřejmě jsme se seznámili s významem masopustu a vším, co k němu patří. V úterý 6.3. jsme si připravili masopustní dobroty. Děvčata nasmažila vynikající tvarohové koblížky. Ostatní děti udělaly jednohubky se šunkovou pomazánkou. Nechyběla ani zeleninka. My dospělí jsme trošičku vypomohli, neboť dětí bylo hodně a všichni se musely vystřídat. Když bylo vše nachystáno, vzájamně jsme se vychvalovali, jakou vynikající svačinku jsme si připravili. Masopustní týden jsme zakončili ve čtvrtek 7.3. karnevalem. Děti si zarejdily i zasoutěžily v různých zábavných disciplínách. Celý týden jsme si báječně užili.