Strašidelný týden ve školní družině

Ikdyž většina z nás pochmurný podzimní čas nemá ráda,  děti toto období přímo milují. Důvodem  je  takzvaný strašidelný týden, kdy uctíváme památku zesnulých –  halloween a dušičky. Již od 23.října jsme vyráběli dýně, strašidla a duchy z papíru i z látky. Nechybělo ani tradiční dlabání dýní, ranní strašení a strašidelné pohádky a povídání. Ve středu 25.10. jsme se vypravili na zámek Berchtold, kde nás čekala kouzelná zahrada plná pohádkových strašidel, víl a čarodějnic.  Nechybělo ani tajemné peklo s čerty. Prohlédli jsme si i zmenšeniny českých hradů a zámků a porovnali se skutečností. Po prohlídce bylo připraveno dušičkové vyrábění. A na udržení kondice se děti proběhly po hřišti s prolézačkami a houpačkami. Svůj báječný den jsme završili  nákupy pohlednic a upomínkových předmětů. Výlet se nám vydařil, nevadila ani dlouhá cesta autobusem.  Naše zážitky jsme si řekli až po podzimních prázdninách a umocnili dalším strašidláckým vyráběním a povídáním. Již se společně těšíme na další akci naší družiny. Fotografickou dokumentaci najdete jako vždy v naší fotogalerii.