Vánoční čas v naší družince

Dlouhé čekání na Štědrý den jsme si ukrátili výletem do Třebechovic pod Orebem.  Mnoho dětí zde bylo poprvé.  Prohlédly si výstavu vánočních stromků a především betlémů.  Mohli jsme si prohlédnout  betlémy z papíru, dřeva, či slaného těsta.  Nejvíce nás však zaujal pohyblivý betlém.  Obdivovali jsme nápaditost a šikovnost s jakou byl zhotoven.

Dárečky jsme si v naší družince rozbalovali až po vánočních prázdninách. O to víc jsme se těšili a znovu si připomněli vánoční pohodu. Společně jsme si zazpívali koledu a po té se děti doslova vrhly ke stromečku. Každý si opět našel to své a pak už si všichni spokojeně hráli. Chlapci smontovali stolek s nářadím, nebo drandili na formuli. Děvčata si hrála deskové hry, nebo si pletla náramky z gumiček.  Dárků bylo opravdu dost. Na závěr vánočního odpoledne nechybělo malé občerstvení. Nikomu se opět nechtělo domů a všichni se již těšíme na zítřek a na naše nové hračky. Nezapomněli jsme vše řádně zdokumentovat, fotky najdete v naší fotogalerii.