Adventní Drážďany 2018

5. prosince jsme se opět vydali ochutnat advent do sousedního Německa. Statisíce světýlek, úžasné vůně a chutě a kouzelně vyzdobené město zalité slunečními paprsky nás provázely celý den. Navštívili jsme zámek Zwinger, a Staré město, ochutnávali dobroty na vyhlášených adventních trzích Altmarktu a odpoledne také nakupovali.

Výlet do Drážďan

Škola pro nás 5. 12. 2018 přichystala výlet do Drážďan. Náš den začal srazem v 5:45 u školy. Odjezd byl v 6 hodin. Ze začátku byla v autobuse nuda, protože jsme byli všichni unavení. Když jsme se pomalu probrali, začala být legrace, která trvala celou cestu do Drážďan. Během cesty jsme poslouchali písničky nebo jsme si povídali. V autobuse jsme jeli 4 hodiny s dvěma přestávkami před Libercem a před Drážďanami. Po výstupu z autobusu jsme dorazili na zámek Zwinger. Prošli jsme si zahradu kolem Zwingeru a měli jsme k tomu vyprávění o Augustovi. Poté jsme se šli podívat na trhy, které byly snad nejhezčí, které jsme kdy viděli. Bylo tam celkem dost lidí. Velmi nás překvapilo, že tam bylo snad víc Čechů než Němců. Po prohlídce trhů jsme šli do Primarku, kde jsme si koupili vše možné od oblečení až po drogérii. Rozchod jsme měli 2 hodiny. Byli jsme rozděleni do skupinek po 4 a více. Poté jsme se znovu vrátili na trhy, které už byly osvětlené, protože byla tma. V 17:00 jsme odcházeli k autobusu a vyrazili jsme na cestu domů. Celý den jsme si moc užili. Bylo to super. Drážďany jsou moc krásné město. Určitě bychom jeli znovu.

Aneta Jindrová, Natálie Zítková