Dopravní den I. stupně 21. 6. 2017

Ve středu 21. 6. se naše prostory kolem školy proměnily na „dopravní hřiště“ pro žáky I. stupně.

Každá třída měla svůj harmonogram, kde a kdy mají jaké stanoviště navštívit.

1. stanoviště: jízda zručnosti na kole. Byly zde připravené určité překážky a na nich si každý vyzkoušel, jak je na kole obratný.

2. stanoviště: křižovatka. Žáci si zkusili být přímo v určitých dopravních situacích na nakreslené křižovatce, do kterých se mohou v běžném provozu dostat.

3. stanoviště: zdravověda. Toto stanoviště bylo obzvlášť důležité. Zopakování si důležitých čísel záchranného systému, poučení o tom, jak se chovat v určitých situacích zranění na kole apod.

4. stanoviště: program na PC, dopravní značky. Možností byla spousta. Každá třídní učitelka si tuto hodinu přizpůsobila dle toho, jak chtěla a potřebovala.

Počasí nám přálo, tak jsme prožili parádní dopravní dopoledne.

Děkujeme DDM Hostinné za pomůcky na stanoviště 1. a 2. a za pomoc s organizací.