Šachy – OP škol Trutnovska

Ohlédnutí za OP škol Trutnovska

V úterý 13. 12. 2016 se v Základní škole Bílá Třemešná uskutečnil přebor škol Trutnovska. Letošní turnaj byl poznamenán malou účastí škol z našeho okresu. Celkem se zúčastnilo 5 družstev, z nichž 3 družstva dodala domácí škola. Zbylé dva týmy šachistů reprezentovali Českou lesnickou akademii z Trutnova a Základní školu v Rudníku.

Vzhledem k nízkému počtu účastníků hrály všechny kategorie dohromady systémem každý s každým a jelikož první zápasy skončily velmi rychle, utkali se hráči spolu ještě jednou s opačnými barvami.

Nejlépe za všech si vedlo družstvo ZŠ Bílá Třemešná „A“, které vyhrálo téměř všechny zápasy. Pouze jednou remizovali. Celkem nasbírali 25 bodů a stali se pomyslným vítězem celého klání. Ve své kategorii (1. kategorie – mladší žáci) se umístili první před ZŠ Bílá Třemešná „B“, která získala 7 bodů. V kategorii starších žáků byl průběh mnohem vyrovnanější a nakonec v této kategorii zvítězili žáci ZŠ Bílá Třemešná se 17,5 body (celkově byli 3.) před žáky ZŠ Rudník, kteří skončili s 12 body druzí. Kategorii středních škol vyhrála Česká lesnická akademie z Trutnova, která ve své kategorii neměla soupeře. Celkem nasbírali hráči 18,5 bodu a celkově skončili druzí.

Celkové výsledky:
I. Kategorie – první stupeň ZŠ:
1.  ZŠ Bílá Třemešná „A“ – 25 bodů
2. ZŠ Bílá Třemešná „B“ – 7 bodů

II. kategorie – druhý stupeň ZŠ:
1. ZŠ Bílá Třemešná – 17,5 bodů
2. ZŠ Rudník – 12 bodů

III. kategorie – střední školy:
1. ČLA Trutnov – 18,5 bodu

Nejlepší hráči:
1. Šachovnice – Puhlovský Martin (7 bodů) – ZŠ Rudník
2. Šachovnice – Kuhn Richard (6 bodů) – ZŠ Bílá Třemešná
3. Šachovnice – Chromý Alexandr (8 bodů) – ZŠ Bílá Třemešná
4. Šachovnice – Tepera Ondřej (8 bodů) – ZŠ Bílá Třemešná

Všem zúčastněným děkuji za příjemnou atmosféru bez větších problémů a doufám, že se s Vámi příští rok opět setkám. Velké díky patří ZŠ v Bílé Třemešné (jmenovitě slečně K. Bielicové a panu E. Kudrnovskému) za přípravu turnaje a příjemné prostory.

Tomáš Ulman
rozhodčí turnaje