Tonda Obal

13. prosince nás navštívil zástupci firmy EKOKOM s projektovým vyučováním Tonda Obal. Zábavnou formou jsme se učili, který odpad a jak se recykluje. Do černé popelnice – směsného odpadu – patří pouze popel, znečištěný papír, živočišný odpad, plastové pleny a voskované nápojové kelímky. Vše ostatní lze vytřídit a recyklovat. Z PET lahví se vyrábí hřejivé fleecové bundy, výplň do spacáků, přikrývek a hraček. Papír lze recyklovat až 7krát a sklo téměř do nekonečna.
Česká republika je v Evropě mezi prvními v množství vytříděného odpadu. Je třídění a recyklace odpadu ale vaším cílem? Cílem každého z nás by totiž mělo být odpadu produkovat co nejméně a myslet na to už při vlastním nákupu. Za 1 PET lahev, kterou nelze vrátit, platíme 2,50 Kč, za nápojovou plechovku platíme 3,50 Kč. Obsah vypijeme a obal…?
Mgr. Veronika Pichlová