Branný den na 2. stupni

Konec školního roku je na naší škole už dlouhodobě spjat s konáním branného dne. V letošním roce proběhl 9.6. Na jeho realizaci se podílel i DDM v Hostinném. Jeho součástí byl předchozí den cvičný požární poplach, spojený s evakuací školy. Opuštění areálu školy proběhlo organizovaně pod vedením učitelů.

Vlastní branný den proběhl na čtyřech pracovištích. Na prvním byli žáci seznámeni s posláním naší armády, branným zákonem a vojenskými hodnostmi. Chlapce nejvíc zajímalo, zda budou muset jít na vojnu. Na dalším připravil DDM řešení dopravních situací. Na zbývajících se žáci učili poskytování první pomoci a vrcholem byla překážková dráha spojená se střelbou ze vzduchovky.

Kladem byla vysoká účast dětí, nikomu se neudělalo ráno nevolno a přišly všechny, vlastní branný den proběhl bez sebemenší újmy na zdraví.

Ing. Holubka