Mladí zdravotníci na záchrance ve Vrchlabí

Dne 16. 5. 2016 se mladí zdravotníci vydali na průzkum Záchranné služby ve Vrchlabí. Navštívili ale úplně jiné místo než v předchozích letech, jelikož základna záchranky se přemístila do nové budovy, která je kompletně v novém kabátu. Záchranáři obývají prostory společně s hasiči.

Děti vyrazily autobusem do Vrchlabí, odkud pěšky došly na Záchrannou službu, kde si mohly prohlédnout všechny vozy a jejich vybavení. Vyzkoušely si pomůcky k ošetření zlomenin, krční límce, vyprošťovací pomůcky a dokonce i monitorovací vybavení. Cestou zpět se jim dostalo drobného občerstvení a vydaly se zpět autobusem do Rudníku.

Všichni si výlet užili a doufají, že se zase někdy budou moci podívat do takové blízkosti záchranářů.
Ilona Koderičová, vedoucí zdravotnického kroužku