Kroužek vaření

Již druhý rok funguje kroužek vaření, jako součást školní družiny. Učíme se zde základy stolování, seznamujeme se s jednoduchými recepty naší i cizí kuchyně. Děti jsou rozděleny do skupinek a každý má zadanou práci. Vařili jsme především jídla, která dětem chutnají např. špagety, sýrové placičky, řízky, bramborový salát, pizzu. Smažili jsme lívance, palačinky, pekli jsme péřovou buchtu, štrůdl a spoustu dalších dobrot. Po úspěšném uvaření,  jsme vše snědli a nesměl chybět ani úklid celé kuchyňky. Poslední vaření jsme si opravdu užili, zkusili jsme si základy grilování. Ogrilovali jsme si maso i zeleninu, dokonce i sýr, ochutnali jsme i špízy. Dělaly se nám boule za ušima a již se nemůžeme dočkat dalšího školního roku, abychom pokračovali v našem kuchtění.