Základní škola
a Mateřská škola
Rudník

Rudník 407, 543 72, Rudník
Tel.: 499 440 121, 725 020 704
ŠDŠJ

1. třída – Filipčíková Hana

1. třída – Filipčíková Hana

 

Vážení rodiče, 

vítejte na stránkách třídy, kam budu psát různá sdělení o akcích školy a třídy, také informace pro nemocné děti.

14.10.2020

Zdravím Vás všechny a omlouvám se za vzniklé zmatky. Dnes byla porada opravdu dlouhá, takže výuka se nekonala.  Alespoň jsme si dohodli čas našeho počítačového setkání :-). Pokud můžete, pracujte v pracovních učebnicích podle termínů ( stránky s datem 14.10.) Zítra zopakujeme a budeme pokračovat. Těším se. Hezké odpoledne. H.F.

18.10.2020

Hezký den,

výuka bude pokračovat v úterý 20.10. podle domluvených časů. Zatím opakujte čtení v ŽA na str. 30 a 31.

Matematika – práce s kartami čísel – porovnávání, hádanky (před číslem, za číslem ). MPP – máte písemný úkol – psát č. “2”.

Těším se na Vás v úterý. Hezký zbytek dne. H.F.

 

13.10.2020

Všechny zdravím,

je to tu, opět distanční výuka. Dnes jsme se s paní asistentkou snažily v rychlosti napsat dětem učivo, které budeme probírat dle možností

na Skype asi 2 týdny. 4 děti stále nejsou připojené a pokud nemají rodiče zájem, nebudu nikoho nutit. Musejí si poradit dle návodů v pracovních učebnicích. Úkoly jsme zapsaly přímo do sešitů i s termíny. Živá abeceda je jasná, ale MPP a M budeme průběžně doplňovat. Sledujte prosím, pravidelně stránky třídy a Skype. Zítra budu dopoledne na Skype asi v 9,00 hodin. Od 8,00 h. máme pedagog. poradu, se kterou jsem nepočítala. Takže se omlouvám za změnu času. Rozmyslete si prosím, která hodina je pro Vás nejlepší pro výuku. Pracovat bychom mohli asi 20 – 30 minut. Nejlépe dopoledne od 8,00 h, ale vyhovím všem, komu se dopolední čas nehodí. Zítra mi prosím nahlaste vhodnou dobu pro výuku Vašeho dítěte. Pokud budete něco potřebovat, neváhejte mne kontaktovat. Budu často na Skype, takže volejte, pište jak potřebujete. S výukou začneme ve čtvrtek, podle toho, jak mi nahlásíte čas.

Přeji Vám všem pevné nervy a ještě pevnější zdraví. Spolu to zvládneme. H.F.

 

Prosím, přihlaste se na SKYPE – hafi50@seznam.cz ( Skypové jméno:   live:.cid.b657ff6580734073)

Přihlášeno 14 dětí , ještě 1 dítě a všichni budou přihlášeni.

6.10.2020

Informace pro nemocné děti

Kam jsme tento týden (5.10. – 9.10.2020) došli v pracovních učebnicích:

Živá abeceda str. 26 ( umíme přečíst M, m, A, Á, a. á, L, l, E, É, e, é + slabiky MA, MÁ,  Ma, Má, ma, má, ME, MÉ, Me, Mé, me, mé, LA, LÁ, La, Lá, la, lá, LE, LÉ, Le, Lé, le, lé).

Moje první psaní str.31 ( prvky písmen).

Matematika str. 20 (orientace na číselné ose, porovnávání čísel, doplňování chybějících čísel na číselné ose, píšeme č. 1).

Prvouka str. 13 (podzim – barvy, počasí) – vycházka do přírody poznávání stromů, listů a plodů.

 

Sbíráme a třídíme odpad. Děti mohou do školy nosit papír – svázaný a zvážený NE KARTONY!

Dále hliník – čistý a zvážený. Prosím, dětem napište do úkolníčku, kolik papíru nebo hliníku odevzdaly.

Na konci roku bude vyhodnocení nejlepších sběračů. Sběr ukládáme pod schody u šaten II. stupně.

 

PROSÍM, NEPOSÍLEJTE DO ŠKOLY NEMOCNÉ DĚTI. POKUD DÍTĚ VE ŠKOLE NECHÁM, PORUŠUJI TÍM NASTAVENÁ PRAVIDLA. Děkuji za pochopení.

Přeji všem krásný a pohodový víkend. H.F.

 

3.10.2020

Informace pro nemocné děti

Kam jsme tento týden (28.9. – 2.10.2020) došli v pracovních učebnicích:

Živá abeceda str. 21 ( umíme písmena “M, m, A, Á, a, á, L, l + slabiky MA, MÁ, Ma, Má, ma, má, LA, LÁ, La, Lá, la, lá).

Moje první psaní str. 25 ( uvolňovací cviky + prvky písmen)

Matematika str. 17 ( stále opakujeme pojmy vlevo, vpravo, sloupec, řádek, číslice a barvy, porovnáváme – více, méně, používáme karty s čísly, karty s puntíky, znaménka více, méně).

Prvouka str. 12 ( barvy podzimu, poznávání stromů, listů, plodů).

Přeji všem hezký víkend.

 

Vážení rodiče,

 

jak již všichni víme, budeme se s přicházejícím podzimem setkávat s běžnými virovými nemocemi a chřipkou. Bohužel nás může nakazit také nový koronavir, jehož vliv na zdraví lidí vykazuje velkou proměnlivost. Není proto jednoduché rychle a jasně odhalit onemocnění covid-19 a řídit se pak pokyny Ministerstva zdravotnictví ČR.

S ohledem na včasné podchycení nemoci i nutnou prevenci vás žádáme o následující postup: Při akutním onemocnění dítěte s respiračními projevy (bolest v krku, bolest hlavy, kašel, rýma, teplota, zimnice, značná únava apod.) nechte dítě doma a kontaktujte svého dětského lékaře.

Přikládám informační letáky od Ministerstva zdravotnictví ČR a přeji nám všem štěstí a zdraví

Mgr. Alice Kuhn-Gaberová

Byl jsem v kontaktu s osobou s covid-19

Mám příznaky covid-19

Domácí karanténa

 

 DĚKUJI TĚM RODIČŮM, KTEŘÍ NÁM DO ŠKOLY NEPOSÍLAJÍ NEMOCNÉ DĚTI. H.F.

25.9.2020

Informace pro nemocné děti:

Kam jsme tento týden (21. – 25.9.) v pracovních učebnicích došli:

ŽA – str. 17, MPP – str. 22, M – str. 14, PRV str. 10

Umíme přečíst písmeno ” M, m, A, a, Á, á. Tato písmena spojujeme ve slabiky. Mručíme na písmeno – a (á). Mmmmručíme tak dlouho, dokud se pusinka nezformuje do písmene “a” – mmma.

Doplňujeme písmena do slov na místo, kde ho slyšíme. Např.: Aleš – písmeno “A” je na začátku slova. Mirek – písmeno “M” je na začátku slova. Vymýšlíme slova, která začínají na písmeno “A,M,L,O,P, E …..” Písmeno “M, A” vyhledáváme v textu.

Písemný úkol na víkend nikdy nedávám, ale čtení prosím, opakujte (ŽA str. 16 u kytičky a str. 17 pantoflíčky a slabiky na kartičkách.

Matematika – některým dětem dělá problém číst čísla na přeskáčku. Také orientace na číselné ose je pro některé děti tvrdý oříšek  (které číslo je před, za číslem …). Řešíme logickou řadu – např. navlékáme korálky – první korálek je červený, druhý korálek je žlutý, třetí korálek je červený, čtvrtý korálek je žlutý, – navlékej dál korálky podle barev (děti pokračují v malování korálků – střídají barvy). Dále se ptáme – Jakou barvu má první korálek? Jakou barvu má korálek za ním (před ním,…)? Podobně pracujeme i s autíčky (vystřižená autíčka děti dostaly domů) – Jakou barvu má první (poslední, třetí, druhé ….) autíčko? Otočte autíčka, jsou tam kostičky – Ukaž největší kostičku, jakou má barvu? Ukaž nejmenší kostičku, jakou má barvu? Seřaď kostičky od nejmenší po největší a obráceně.

Doufám, že jsem Vám alespoň trochu popsala, jak děti ve škole pracují. Mohou Vám to doma ukázat. Jsou to zároveň rady pro práci doma s nemocnými dětmi. Snažíme se chodit každý den ven. Dnes nám to pro nepřízeň počasí nevyšlo :-(.

 

Připomínám, že úřední hodiny na SKYPE MÁM KAŽDOU STŘEDU ( 12,30 – 13,30 a 15,00 – 16,00 hodin). Vzhledem k tomu, že je rodičům zakázaný vstup do školy, můžete využít tuto možnost komunikace se mnou i s paní Kollárovou, která se o děti stará ve školní družině.

Přeji Vám klidný prodloužený víkend. H.F.

 

 

 

 

 

 

© 2019 Rudník - všechna práva vyhrazena | Webdesign: WP4you.cz |