Divadelní představení „Přemyslovská knížata“

30. dubna k nám do školy zavítal pardubický divadelní šermířský soubor Renegáti, který si pro nás připravil velmi poutavé představení z dob dávno minulých, kdy v našich zemích vládla přemyslovská knížata. Herecký um dvou hlavních protagonistů pobavil žáky 1. i 9. třídy, zkrátka celé školy.
Jejich vystoupení bylo živé a vtipné, navíc do každé scénky zapojili i dobrovolníky z řad našich žáků, tím více je vtáhli do děje. Mohli jsme se dozvědět něco zajímavého např. o Bořivojovi, svatém Václavovi, Boleslavovi, nahlédli jsme do zmatků bratrovražedných sporů mezi Boleslavem III., Jaromírem a Oldřichem, seznámili jsme se s „českým Achillem“ Břetislavem I. a jeho manželkou Jitkou a vyprávění jsme zakončili zmínkou o Vratislavovi, který se stal prvním českým králem.
Představení se shledalo s velkým úspěchem a těšíme se na další díl, tentokrát na téma „Přemyslovci na českém trůně“, které se uskuteční na podzim.
Mgr. Lucie Dvořáková